X
تبلیغات
جومونگ - درباره ی جومونگ

جومونگ

درباره ی جومونگ

)

 زندگی نامه واقعی یوری پسر جومونگ

پادشاه یوری (۱۹ قبل از میلاد - ۱۸ میلادی) دومین فرمانروای گوگوریو، شمالی ترین در میان سه امپراطوری کره ، و بزرگترین پسر پادشاه جومونگ، موسس امپراطوری گوگوریو بود. برخلاف بسیاری از فرمانروایان کهن کره، سرگذشت زندگی او که در کتاب سامگوک ساگی ثبت شده است، بسیار مشهور می‌باشد.

سابقهیوری پسر پادشاه جومونگ، موسس امپراطوری گوگوریو بود. او همانند پدرش در جایی که او بزرگ شده بود در کنار مادرش بزرگ شد. یوری همراه مادرش، بانویه سویا، در سال ۱۹ قبل از میلاد، برای دیدن پدرش به گوگوریو رفت.
پادشاه جومونگ، یوری را به عنوان ولیعهد گوگوریو معرفی کرد. اونجو و بیریو(پسران سوسونو)، در معرض خطر قرارگرفتن. سوسونو همراه پسرانش گوگوریو را ترک کرد و به سمت جنوب رفت و کشور باکجه را تاسیس نمود، او مدتی بعد در "Michuhol" درگذشت. یوری بعد از مرگ پادشاه جومونگ، پادشاه گوگوریو شد.

سلطنتیوری، یک پادشاه قدرتمند و جنگجوی موفق توصیف شده است. او قبیله "Xiognu" را در سال 9 قبل از میلاد، شکست داد.در سال 3 قبل از میلاد، یوری پایتخت را از قلعه جولبون به قلعه "Gungnae" منتقل نمود.
همسایه گوگوریو، سلسله هان از چین، توسط وانگ مانگ، موسس سلسله "Xin"، منقرض گردید.
درسال12 میلادی ،31امین سال حکومت پادشاه یوری، وانگ مانگ پیکی را به گوگوریو فرستاد و درخواست سرباز و اتحاد جهت غلبه بر "Xiognu" کرد.شاه یوری درخواست اورا نپذیرفت و به جای آن به Xin حمله کرد.
پادشاه یوری 5 پسر داشت، که "Hae-myung"وموهیول از جمله پسرانش بودند.بعد از مرگ بزرگترین پسرش، دوجول، "Hae-myung" به عنوان ولیعهد معرفی شد،اما یوری متوجه شد که او بسیار بی پروا و سرکش است، بنابراین یوری در سال 14 میلادی،سومین پسرش، موهیول را به عنوان ولیعهد معرفی نمود. موهیول، فرمانروای بعدی گوگوریو ، پادشاه دائموسین،'گردید.

جانشین


پادشاه یوری درسال 18 میلادی، بعداز37 سال حکمرانی، در گذشت و مویول فرمانروای گوگوریو ، پادشاه دائموسین،'گردید.
فرضیه هایی در ارتباط با به قدرت رسیدن شاه یوری :

فرضیه: پسر جومونگ


نظریه رایج این است که یوری به عنوان پسر پادشاه جومونگ و بانو یه سویا جانشین او گردید. یک توضح متداول برای تفاوت عنوان پدر و پسر در این است که، عنوان اصلی جومونگ ، "Hae" بوده، اما او پس از تاسیس امپراطوری گوگوریو آن را به Go" تغییر داده بود. در کتابهای سامگوک ساگی و سامگوک یوسا به این تغییر عنوان اشاره شده است.


فرضیه:غصب تاج و تخت

در مطالعات تازه صورت گرفته، بعضی از تاریخ نویسان، یک سری نظرات، در ارتباط با تاسیس گوگوریو ارائه کردند. آنها فکر می کنند که این احتمال وجود دارد که "Hae yuri" ، پسر "Go Jumong"، نباشد و فقط یک غاصب تاج وتخت باشد.
نظراتی که منجر به این نتیجه گیری توسط این گروه از تاریخ نویسان شد شامل، مرگ زودهنگام جومونگ، تفاوت عنوانها، رفتار تند یوری نسبت به بعضی از افراد قابل اعتماد جومونگ و تفاوت در روشهای حکومتی آنها بود.
پادشاه جومونگ، در سن 40 سالگی درگذشت. تعداد خیلی کمی از فرمانروایان آن دور زمانی، قبل از سن 40 سالگی فوت کردند.همچنین تفاوت عنوانها ممکن است به معنی تغییر سلسله از خانواده ""Go به خانواده "Hae" باشد.
نکته قابل تامل دیگر، این حقیقت می باشد که اغلب افراد مورد اعتماد و نزدیک به جومونگ تبعید و یا مجبور به استعفا شدند.به طور مثال می توان از "Hyeob-bo" نام برد، که در زمره اولین سه پیرو پادشاه جومونگ ، برطبق اولین جلد گوگوریو ازتاریخچه سه امپراطوری ( سامگوک ساگی )، بود."Hyeob-bo"، به طور پیوسته با روش پادشاه یوری که پی در پی جهت شکار قصر را ترک می کرد، مخالفت می ورزید. او با اصرار زیاد از پادشاه در خواست می کرد که با دقت بیشتری به مسائل مهم کشوری بپردازد.
اگرچه، خشم یوری افزایش پیدا کرد و "Hyeob-bo" را مجبور به استعفا نمود، اما این ادعا شاید خنثی شود با اثبات این حقیقت که همه افراد پادشاه جومونگ حذف نشدند. ژنرال "Bu Bun-no" و "Oi"، در بیشتر دوران حکومت پادشاه یوری به گوگوریو خدمت کردند و نقشهای فعالی را در امپراطوری ایفاد کردند. گوگوریو در زمان حکومت یوری آن سیاست قاطع و گسترده ای که در زمانگ حکومت جومونگ وجود داشت را نتوانست نشان دهد.
آخرین نظریه، به یک شمشر شکسته که در افسانه آمده است، اشاره می کند.بعضی از مورخین این طور استباط کرده اند که، یوری یک قطعه از شمشیر شکسته جومونگ را پیدا کرده و از او جهت فروپاشی حکومت جومونگ و به قدرت رسیدن خود استفاده کرده است. رویهمرفته، این حقیقت که جومونگ 5 ماه پس از رسیدن یوری فوت کرده، دلیل سوء ظن این گروه ار مورخین است.

اسامی هنرپیشگان این سریال بصورت زیر است :

* Song Il Gook(송일국) as Prince Jumong(주몽)
* Han Hye-jin(한혜진) as Lady Soseono(소서노)
* Kim Seung-soo(김성수) as Prince Daeso(대소)
* Jeon Gwang-ryeol(전광렬) as King Geumwa(금와)
* Oh Yeon-soo(오연수) as Lady Yuhwa(유화)
* Kyeon Mi-ri(견미리) as Queen Wonhu(원후)
* Kim Byeong-ki (김병기) as Yeontabal(연타발)
* Jin Hee-kyeong(진희경) as Sorceress Yeomieul(여미을)
* Lee Jae-yong(이재용) as Prime Minister Budeukbul(부득불)
* Heo Joon-ho(허준호) as General Haemosu(해모수)
* Song Ji-hyo(송지효) as Lady Yesoya(예소야)
* Won Ki-joon(원기준) as Prince Yeongpo (영포)
* Bae Soo-bin(배수빈) as Sayong (사용)
* Park Tam-hee(박탐희) as Lady Yangseolran (양설란)
* Lim So-yeong(임소영) as Buyeong (부영)
* Yoon Dong-hwan(윤동환) as Yangjeong (양정)
* Ahn Jeong-hoon(안정훈) as Mari (마리)
* Lim Dae-ho(임대호) as Hyeopbo (협보)
* Yeo Ho-min(여호민) as Oyi (오이)
* Jeong Ho-bin(정호빈) as Wootae (우태 
 

این مدیر دوبلاژ در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس تلویزیون خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) با اعلام این خبر اظهار كرد: اكبر منانی، عباس نباتی، بیژن علی‌محمدی، مهرداد ارمغان، شهروز ملك‌آرایی، سعید مقدم‌منش، فریبا شاهین مقدم، نرگس فولاد‌وند، رزیتا یاراحمدی، داوود باقری،نادر كی‌مرام، غلامرضا صادقی، كامبیز شكوفنده، ابراهیم شفیعی، محبت دارآفرین و صغری سادات هاشمی گویندگی می‌كنند.

او به این پرسش ایسنا كه آیا به‌جای سونگ این گوك (یوم یانگ امپراطور دریا) و كیون میری (بانو چویی جواهری در قصر) دراین سریال همان گویندگی قبلی نقش‌گویی می‌كنند، پاسخ منفی داد و گفت: به جای كیون میری كه قبلا شراره حضرتی صحبت می‌كرد. در «افسانه‌ی جومونگ» فریبا شاهین مقدم گویندگی می‌كند.

دوبلور سونگ این گوك هم دراین سریال عوض می‌شود.

این مدیر دوبلاژ درباره‌ی مدت زمان لازم برای سینك هرقسمت از «افسانه‌ی جومونگ» اظهار كرد: مدت زمان قسمت اول این سریال حدود 70 دقیقه است كه سه‌روز صرف سینك آن كردم.

او در زمینه‌ی اعتقاد به استفاده از گویندگی كه در سریال‌های قبلی به‌جای بازیگران صداپیشگی كرده‌اند گفت: این مساله به نقش بازیگران بستگی دارد. به‌عنوان نمونه كیون میری در «جواهری در قصر» نقش زنی بدجنس را بازی می‌كرد و صدای شراره حضرتی بسیار متناسب با بانو چویی بود اما این بازیگر نقش مثبت‌تری را در «افسانه‌ی جومونگ» ایفا می‌كند بنابراین فریبا شاهین‌مقدم را به عنوان گوینده‌ی او انتخاب كردم.

باشكندی درپایان درباره‌ی زیاد‌بودن شخصیت‌های «افسانه‌ی جومونگ» اظهار كرد: تاكنون یك قسمت از این سریال را دوبله كرده‌ام كه حدود 20 شخصیت درآن حضور داشتند كه این تعداد چندان زیاد نیست.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران،«افسانه‌ی جومونگ» را كیم‌گوم هونگ ولی جوهوان درسال 2006 كارگردانی كرده‌اند.

این سریال حماسی رزمی محصول شبكه‌ی MBC كره‌ی جنوبی است و دراین كشور تصویربرداری شده است. “افسانه‌ی جومونگ” در 81 قسمت ساخته شده است.

این سریال داستان جومونگ موسس امپراتوری گوگوریو در 37 سال قبل از میلاد مسیح است.او پسر ژنرال« هائه موسو» و «بانو یوهوا»بود .پادشاه «گوم وا» سرپرستی جومانگ و مادرش را پس از قتل پدر جومانگ برعهده گرفت كه گمان می‌رفت به دست سلسله «هان» به قتل رسیده است.«سوه ساه نو» دختر یك بازرگان بود كه به جومانگ در تحقق رویایش در جهت بنیانگذاری یك كشور جدید كمك كرد و بعدها همسر دوم او شد.

 
سانگ ایل گوک محبوب ما هم اینبار با نقش پرنس جومانگ با عنوان بازیگر نقش اول در این سریال ظاهر میشه و بازی کاملا” متفاوتی رو نسبت به بازیش در امپراطور دریا بنمایش می گذاره . در سریال امپراطور دریا ما شاهد شخصیت بسیار جدی و غمگین یوم جانگ بودیم که از اول سریال با مهارتش در هنرهای رزمی همه رو شگفت زده می کرد ولی جومانگ سریال ما یک شخصیت بی خیالی هست که معمولا” در حال جوک گفتن و تفریح خودش هست و کلا” شخصیت ضعیف و ترسویی هست
جومانگ وقتی متوجه میشه که برادران ناتنیش قصد کشتن و از صحنه خارج کردن اون رو دارند تلاش می کنه که انتظارات و پدر و مادرش ( شاه و ملکه دوم ) رو برآورده کنه و شروع به ساختن خودش می کنه تا جایی که مهارت هاش در هنرهای رزمی و استراتژی های ذهنیش در بالاترین حد ممکن قرار می گیره ولی پرنس جومانگ هنوز تشنه یادگیری هست
 

اما درست در این زمان پرنس متوجه رازی خانوادگی میشه که خیلی چیزهارو عوض می کنه و جومانگ رو در راهی قرار می ده که بازگشتی نداره .

+ نوشته شده در  شنبه دهم مهر 1389ساعت 14:40  توسط  JUMONG  |